Adres:
01-355 Warszawa – Bemowo
(wejście z tyłu budynku)
Jedną z bardziej nowoczesnych metod znieczulenia, stosowanych podczas leczenia dentystycznego jest gaz rozweselający, który w gabinetach w stolicy jest jeszcze wykorzystywany niezbyt często. Jest to bezpieczna metoda, która np. w USA jest już używana na porządku dziennym. W szczególności sedacja wziewna jest polecana w przypadku dzieci oraz osób, które boją się wizyt w gabinecie stomatologicznym. Można ją również bez zastrzeżeń zaproponować kobietom w ciąży.
Lekarze stomatolodzy pracujący w OD UCHA DO UCHA w Warszawie używają podtlenek azotu wymieszany z tlenem, co wprowadza pacjenta w stan błogości i odprężenia i pozwala na bezstresowe wykonanie wszystkich niezbędnych procedur. Nasz zespół oferuje kompleksową opiekę dentystyczną już od najmłodszych lat. Nasza specjalność to stomatologia zachowawcza, której zadaniem jest zapobieganie chorobie próchnicowej zębów poprzez odpowiednią profilaktykę oraz skuteczne jej leczenie w przypadku już zaatakowanych zębów.
Najważniejsze wskazania do stosowania sedacji wziewnej to niwelowanie lęku u pacjentów. Użycie gazu rozweselającego w szczególności u dzieci pozwala na bezstresowe przygotowanie ich do leczenia stomatologicznego. Jest to polecana metoda także u osób dorosłych, które cierpią na silny strach przed dentystą. Często już po kilku wizytach zastosowanie sedacji podtlenkiem azotu przynosi efekt, w postaci stopniowego pozbywania się lęku przed leczeniem próchnicy.
Lekarz stomatolog przez cały czas trwania zabiegu kontroluje dawkę wdychanego gazu i dostosowuje ją do potrzeb leczenia oraz stanu pacjenta. Sedacja wziewna dla dzieci jest łatwa i bezpieczna w podaniu, używane maseczki na nos o ulubionym aromacie mają także dodatkową funkcję, gdyż charakterystyczne dla gabinetu stomatologicznego zapachy stają się niewyczuwalne. Stomatologia dziecięca to bardzo wymagająca dziedzina, ze względu na specyfikę pacjenta. Używanie najbardziej bezpiecznych i skutecznych metod jest kluczowe, aby właściwie wprowadzić dziecko w specyfikę leczenia dentystycznego bez obaw przed niepotrzebnym bólem.
Sam proces podania gazu rozweselającego polega na założeniu specjalnej maseczki na nos. Zastosowanie do sedacji odpowiednich proporcji podtlenku azotu ma również w nieznacznym stopniu działanie przeciwbólowe, znacznie ułatwiając przeprowadzenie niezbędnych procedur. Pozwala leczonemu przenieść się w stan odprężenia, przyjemnego zobojętnienia na otaczający go świat, a przy tym zachowuje on wszystkie prawidłowe odruchy. Pacjent jest zrelaksowany, ma pełną świadomość tego, co się dzieje wokół niego i kontakt z lekarzem stomatologiem. Odpowiada i dobrze rozumie zadawane przez personel pytania.
W naszym gabinecie stomatologicznym znajdującym się w Warszawie sedacja, tak, jak inne stosowane przez nas metody znieczulania i leczenia, jest wykonywana za pomocą najnowocześniejszego sprzętu, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Urządzenie podające gaz jest wyposażone w czujniki, które umożliwiają aplikację minimum 30% tlenu, a w przypadku jego braku, w butli następuje blokada przepływu N2O.
Metoda uspokajania pacjenta na fotelu dentystycznym za pomocą gazu rozweselającego jest z powodzeniem stosowana na Zachodzie od dłuższego czasu. Sedacja podtlenkiem azotu została też gruntownie przebadana i wiadomo, że ma znikomy wpływ na układy krążenia i oddechowy. Dlatego jest polecana osobom z chorobami takimi, jak astma czy nadciśnienie, gdyż nie wywołuje zaburzeń rytmu serca i nie wykazuje działania na naczynia obwodowe. Nie powoduje zwiotczenia mięśni, przez co nie ma wpływu na funkcjonowanie mięśni oddechowych i nie podrażnia śluzówki tchawiczo-oskrzelowej. Środek nie jest gromadzony w tkance tłuszczowej, dzięki czemu ulega niemalże natychmiastowemu wydaleniu przez płuca, a pacjent szybko wraca do pełnej sprawności.
W gabinecie stomatologicznym OD UCHA DO UCHA w Warszawie sedacja wziewna jest stosowana wyłącznie przy pełnej współpracy pacjenta z dentystą w tej kwestii. Wymagamy zgody na przeprowadzenie zabiegu przez pełnoletniego leczonego lub przez opiekuna. Dokładnie omawiamy przebieg procedury oraz wskazania i przeciwwskazania do zastosowania gazu rozweselającego. Poniższe schorzenia wykluczają możliwość użycia podtlenku azotu: