Stomatolog Dziecięcy | Bemowo, Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 103
Umów się na wizytę: +48 570 011 110, +48 22 253 00 46 Facebook
Arrow
ArrowSlider

zabekSedacja wziewna – znieczulenie za pomocą podtlenku azotu


PODTLENEK AZOTU (gaz rozweselający) jest używany w postaci bezpiecznej mieszaniny z tlenem. Od wielu lat stosuje się go w łagodzeniu lęku i bólu u dzieci, dorosłych, a nawet u kobiet w ciąży.

Sedacja wziewna, jaką proponujemy najmłodszym pacjentom naszego gabinetu w Warszawie, stanowi łatwą oraz w pełni bezpieczną formę uspokajania przed leczeniem. Metoda ta polega na podaniu pacjentowi mieszaniny tlenu i podtlenku azotu, zwanego gazem rozweselającym, w celu wywołania stanu relaksacji. Sposób ten jest dzisiaj rutynowo stosowany praktycznie we wszystkich gabinetach stomatologicznych w Stanach Zjednoczonych. Gaz rozweselający pozwala pacjentowi przenieść się w stan odprężenia, przyjemnego oszołomienia i zobojętnienia na otaczający świat, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości oraz prawidłowych odruchów.

Wskazania do zastosowania sedacji wziewnej:

  • silny lęk przed leczeniem,
  • silny odruch wymiotny,
  • nadpobudliwość nerwowa,
  • astma (podtlenek azotu nie powoduje podrażnienia układu oddechowego),
  • choroby serca (środek nie ma wpływu na układ sercowo-naczyniowy),
  • padaczka (zmniejszenie stresu znacznie obniża ryzyko wystąpienia ataku),
  • hemofilia.

Leczenie dentystyczne przy zastosowaniu sedacji wziewnej jest polecane również dzieciom niepełnosprawnym, a także starszym maluchom , młodzieży i dorosłym których gabinet stomatologiczny napawa niepokojem.

podtlenek-azotu1

zabekJak wygląda sedacja wziewna?


Sedacja wziewna, którą proponujemy w gabinecie OD UCHA DO UCHA w dzielnicy Warszawa Bemowo, polega na oddychaniu mieszaniną podtlenku azotu i tlenu przez maseczkę nosową o ulubionym zapachu, przez cały czas trwania zabiegu. Gaz rozweselający, podawany w odpowiednich proporcjach, wywołuje także niewielki efekt przeciwbólowy, ułatwiając tym samym lekarzowi przeprowadzenie leczenia. Pacjent jest zrelaksowany, zachowuje pełen kontakt z lekarzem i dobrze rozumie zadawane przez niego pytania.

Ta metoda przeznaczona jest dla dzieci przestraszonych i czujących się niepewnie, które często po kilku wizytach przestają jej potrzebować.

Więcej informacji o gazie rozweselającym na stronie www.sedacja.pl

adaptacja_renamed_14328