Stomatolog Dziecięcy | Bemowo, Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 103
Umów się na wizytę: +48 570 011 110, +48 22 253 00 46 Facebook
Arrow
ArrowSlider

Leczenie zębów u dzieci Warszawa

Leczenie zębów u dzieci – Warszawa


Budowa dziecięcych zębów mlecznych i stałych różni się znacznie od budowy zębów u dorosłych. Różnice anatomiczne i inny skład szkliwa powodują u dzieci znacznie większą podatność na próchnicę, która ma szybszy przebieg i częściej daje powikłania. Wbrew powszechnie panującym opiniom, że nie warto dbać o zęby mleczne, bo przecież i tak wypadną, odpowiednie leczenie zębów u dzieci jest niezmiernie ważne, a pierwsza wizyta dziecka u stomatologa dziecięcego nie powinna być odkładana. Konsekwencją nieleczonej próchnicy może być nie tylko przedwczesna utrata uzębienia mlecznego małych pacjentów, ale też problem z przesuwaniem się pierwszych zębów stałych, czyli szóstek, w kierunku luki.

Pamiętajmy, że leczenie zębów u dzieci, które nie zostanie podjęte na czas, może być przyczyną kompleksów u dorastającego młodego człowieka oraz zaburzeń w rozwoju mowy czy nawet wady wymowy.

Leczenie zębów dzieci w Warszawie

Metody leczenia zębów u dzieci – stomatolog dziecięcy Warszawa Bemowo


W naszej klinice, gabinecie stomatologicznym, usytuowanym w dzielnicy Warszawa Bemowo, proponujemy , między innymi ,następujące metody leczenia zębów u dzieci:

  • LAPISOWANIE – stosuje się w przednich zębach mlecznych, u małych dzieci, gdy nie ma możliwości założyć wypełnienia. Choć lapis przebarwia zęby na ciemny kolor, skutecznie hamuje rozwój próchnicy, do czasu gdy będzie można odbudować ząb.

  • WYPEŁNIENIE UBYTKU materiałem dobrej jakości jest tak samo ważne w zębach mlecznych jak i stałych, gdyż utrzymuje w zdrowiu jamę ustną małego pacjenta i zapewnia prawidłową funkcję. Tego typu sposób leczenia zębów u dzieci jest stosowany również w przypadku uzębienia, które uległo uszkodzeniu mechanicznemu. W zębach mlecznych możliwe jest wykonanie wypełnień w różnych kolorach.

Leczenie zębów dzieci w Warszawie

Stomatologia dziecięca w Warszawie


Należy pamiętać, że pierwsze zęby mleczne, są tak samo ważne jak zęby stałe. Już od najmłodszych lat należy odbywać wizyty kontrolne, tak aby mały pacjent uczył się dbania o higienę jamy ustnej. Stomatologia dziecięca to ważny element w wieku rozwojowym Twojego malucha, a nasi stomatolodzy zrobią wszystko, aby wizyty odbywały się w komfortowych warunkach.