Stomatolog Dziecięcy | Bemowo, Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 103
Umów się na wizytę: +48 570 011 110, +48 22 253 00 46 Facebook
Arrow
ArrowSlider

Ortodoncja Warszawa Bemowo

Ortodonta dziecięcy – Warszawa Bemowo


Ortodoncja zajmuje się korektą nieprawidłowo ustawionych zębów i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Gabinet stomatologiczny OD UCHA DO UCHA na warszawskim Bemowie, zajmuje się leczeniem ortodontycznym u dzieci oraz młodzieży, zarówno przy zastosowaniu aparatów zdejmowanych, jak i stałych. U młodszych dzieci zastosowanie aparatów wyjmowanych pozwala na dalszy prawidłowy rozwój, wzrost i wyrzynanie się zębów stałych. Dzieci, które miały przedwcześnie usunięte zęby mleczne potrzebują utrzymywacza przestrzeni. U starszych najczęściej konieczne są aparaty stałe.

Ortodoncja Bemowo

Kiedy zgłosić się do lekarza ortodonty?


Większość wszystkich diagnozowanych wad zgryzu wykształca się w ciągu pierwszych lat życia dziecka i posiada charakter nabyty. Nieleczone wady zgryzu mogą stać się źródłem wielu kłopotów, przyczyniając się nie tylko do kompleksów, ale także do zaburzeń logopedycznych czy laryngologicznych.

Do lekarza ortodonty dziecięcego warto zgłosić się, jeśli obserwujecie u swojej pociechy:

  • zaburzenia mowy,
  • asymetrię twarzy,
  • nieprawidłowe ułożenie zębów (np. jeden nachodzi na drugi),
  • schowaną lub nieproporcjonalnie wysuniętą brodę,
  • oddychanie ustami (stale otwarta buzia),
  • tzw. odwrotny zgryz (gdy zęby górne chowają się za zębami dolnymi).

Leczenie ortodontyczne, prowadzone w naszej placówce zlokalizowanej na terenie dzielnicy Warszawa Bemowo, ma na celu przywrócenie prawidłowej relacji między szczęką górną a dolną, a także właściwe uszeregowanie zębów w łukach zębowych.

Ortodonta Bemowo